راه و رسم زندگی جهادی

امام خامنه ای: زندگی منطبق با اهداف خلقت انسان زندگی مجاهدانه است

راه و رسم زندگی جهادی

امام خامنه ای: زندگی منطبق با اهداف خلقت انسان زندگی مجاهدانه است

سبک زندگی جهادی یکی از انواع سبک های زندگی است که بسیار می تواند به جامعه ی امروزی ما کمک کند.. یکی از مصداق های بارز این سبک زندگی که در چند سال اخیر رونق فراوانی داشته، اردوهای جهادی است

۹ مطلب در خرداد ۱۳۹۲ ثبت شده است

در وجود یک چنین آدمى، دیگر تضاد بین سنت و مدرنیته حرف مفت است؛

تضاد بین ایمان و علم خنده‌آور است.

این تضادهاى قلابى و تضادهاى دروغین - که به عنوان نظریه مطرح می‌شود و عده‌اى براى اینکه امتداد عملى آن برایشان مهم است دنبال می‌کنند - اینها دیگر در وجود یک همچنین آدمى بى‌معنا است.

هم علم هست، هم ایمان؛

هم سنت هست، هم تجدد؛

هم نظر هست، هم عمل؛

هم عشق هست، هم عقل.

اینکه گفتند:

با عقل آب عشق به یک جو نمی‌رود / بیچاره من که ساخته از آب و آتشم‌

نه، او آب و آتش را با هم داشت.

آن عقل معنوىِ ایمانى، با عشق هیچ منافاتى ندارد؛

بلکه خود پشتیبان آن عشق مقدس و پاکیزه است. (1389/4/2)

این‌جور هم نبود که یک آدم خشکى باشد که لذات زندگى را نفهمد؛

بعکس، بسیار لطیف بود، خوش‌ذوق بود.

عکاس درجه‌ى یک بود. خودش به من می‌گفت من هزارها عکس گرفته‌ام، اما خودم توى این عکس‌ها نیستم؛ چون همیشه من عکاس بوده‌ام؛ هنرمند بود.

دل باصفائى داشت؛ عرفان نظرى نخوانده بود؛ شاید در هیچ مسلک توحیدى و سلوک عملى هم پیش کسى آموزش ندیده بود، اما دل، دل خداجو بود؛ دل باصفا، خداجو، اهل مناجات، اهلمعنا. (1389/4/2)

منبع: موسسه جهادی

  • سرباز ولایت

در سال های اخیر در پی گرایش جوانان مسلمان ایران به مباحث انقلابی و جهادی، خواننده های پاپ و جوان نیز با خواندن ترانه ها انقلابی با مفاهیم ارزشی دین خود را به این مکتب ادا می کنند ..

یکی از این خواننده های خوش صدا و جوان حامد زمانی است که چند صباحی است با کارهای او آشنا شده ایم ..

از ماه عسل 1و2 تا آهنگ های مربوط به برنامه ی دیروز،امروز،فردا و ...

به واقع نمی توان تأثیرگذاری هنر شعر و موسیقی خوب را کتمان کرد و نادیده گرفت و امیدواریم این آغازی باشد برای ورود خوانندگان جوان پاپ این سرزمین به خواندن سروده های انقلابی ..

ان شاالله روزی خواننده ای ترانه ای با مفهوم حرکت جهادی بخواند تا بماند در اذهان جهادگران ..

  • سرباز ولایت

امام خمینی(ره): شکست در نهضتی که برای اسلام باشد معنی ندارد

انتخابات ریاست جمهوری هم بعد از مدت ها کش و قوس و بالا و پایین و حرف و حدیث تمام شد

مردم ایران باز هم ثابت کردند پای آرمان های این نظام هستند .. و با حضور حداکثر خود نشان دادند که مانند گذشته به نظام خود علاقه دارند و حماسه ساز هستند ..

ولی مسأله ای که حائز اهمیت است این است که طرفداران نامزدها با توجه به سخنان حضرت آقا صبر پیشه کنند و یکدیگر رو مقصر ندانند .. به هم تهمت و افترا نزنند و همدیگر رو مقصر این شکست ندونند ..به علما و مراجع احترام بگذارند و با سخنان تند و از روی عصبانیت باعث خوشحالی دشمن نشوند ..

ما هم به جناب آقای روحانی تبریک عرض می کنیم .. بالأخره ایشون رئیس جمهور ما هم هستند ..

ما مثل بعضی ها نیستیم مدعی تقلب باشیم .. یا اگر کاندیدای مورد نظرمان رأی نیاورد انتخابات را ناسالم و غیردموکراتیک بدونیم ..

ما آزاده ایم .. ما فرزند این انقلابیم .. بهتر این که فرزند رهبر این انقلابیم و گوش به فرمان ایشان .. 

و تا زمانی که رئیس جمهور در چارچوب قانون اساسی و خط ولایت فقیه عمل کند حامی او هستیم و اگر چنین نشد آنوقت ما می دانیم و او ..

بالأخره یک مدتی هم بچه حزب اللهی ها باید زیر فشار باشند و خار در گلو در مسیر انقلاب امتحان پس دهند .. این هم یک امتحان و فرصت است البته تا سربلند بیرون آییم

  • سرباز ولایت

با سلام خدمت همه ی دوستان عزیز

هفت روز پیش بود که این وبلاگ(راه و رسم زندگی جهادی) یک ساله شد و حضور یک ساله ی او در این مدت به لطف خدا با موفقیت هایی همچون کسب رتبه ی اول در جشنواره دانشجویی حرکت های جهادی همراه بود.

و امروز نیز بنده یک سال دیگر از عمرم گذشت و این سرمایه قدری در این راه هزینه شد که امیدوارم مورد رضایت الهی و باعث رشد این حرکت ها شده باشد. ان شاالله

در این یک سال 110 پست در این وبلاگ با محتواهای مختلف و غالبأ در مورد حرکت های جهادی قرار داده شد و ان شاالله در آینده با نگاهی پژوهشی به این حرکت ها گام بلندی در این زمینه برخواهیم داشت.

پیشاپیش این ایام و اعیاد شعبانیه را به همه ی دوستان تبریک و تهنیت عرض می کنم و امیدوارم کام ملت ایران با حضور حماسی در پای صندوق های رأی بیش از پیش شیرین شود و باعث عزت هرچه بیشتر کشور شود ان شاالله

.....................................................................................................................

انتخاباتی نوشت: در این روزهای آخر انتخابات که جهت گیری ها مشخص شده و ملت تقریبأ کاندید خود را انتخاب کرده اند، منتظریم تا روز جمعه بیاید و رأی خود را به صندوق بیندازیم.

نکته ای که حائز اهمیت است این است که در کنار انتخابات ریاست جمهوری باید به انتخابات شوراها هم توجه داشت و تحقیق کرد و اصلح را انتخاب کرد تا افراد نااهل انتخاب نشوند.

نکته ی دیگر این که طرفداران کاندیدا باید صبور باشند و به نتایج که اعلام خواهد شد تمکین کنند. از این جهت که این دوره آرای کاندیدا به هم نزدیک است احتمال دارد که دوباره بعضی ها توهم تقلب به سرشان بزند که این اصلأ قابل پذیرش نیست.

در آخر هم این را بگویم که بنده به آرای همه ی ملت شریف ایران احترام می گذارم و اعتقاد دارم که هر رأی برابر است با تأیید جمهوری اسلامی و تفاوت نمی کند ولی بنده با تحقیقات و بررسی های خودم اصلح را دکتر سعید جلیلی می دانم.

در آخر این کلیپ جهادی با طعم سیاسی تقدیم به همه ی دوستان

به این عکس ها خیره شو خیره شو

.......................................................................................................................

پی نوشت: طبق اخبار رسیده امامزاده شولک تفرش با همت اوقاف شهرستان تکمیل شده و قابل استفاده می باشد .. قدردان زحمات همه ی دوستان هستیم ..

  • سرباز ولایت

خاطرات را که ورق می زنی مطالب خوبی دستت را می گیرد ..

عکس ها خودشان با تو حرف می زنند .. روزهایی که هیچ وقت فراموشت نمی شوند ..

...........................................................................................................................

درخواست نوشت :

از کلیه ی دوستان جهادی رفته و نرفته خواهش دارم که نظرات خود را در مورد این تصویر بیان کنند ..

اگر جهادی رفته اید با این عکس به یاد چه روزهایی افتاده اید؟ و اگر نرفته اید ذهنیت خود را از این عکس بیان کنید ..

با تشکر از دوستانی که بها می دهند ..

  • سرباز ولایت

انتخابات همیشه مهم است و حالا هم که خب طبعاً به مناسبتهائی اهمیت زیادی دارد. همه باید تلاش کنند که ان‌شاءاللّه این انتخابات، پرشور و با حضور عمومی مردم انجام بگیرد. این موجب میشود که کشور، هم مصونیت پیدا کند، هم اقتدار پیدا کند، هم امنیت پیدا کند. حضور مردم، تهدید دشمنان را از بین میبرد. شما می‌بینید که برخی از سیاستمداران غربی و بخصوص برخی از سیاستمدارهای پشت پرده‌ی آمریکائی تحلیلهائی میکنند - که خب، بعضاً منتشر هم میشود، به رسانه‌ها منتقل هم میشود - و میگویند: نظام جمهوری اسلامی ایران به این آسانی‌ها و به این زودی‌ها تکان‌بخور نیست. چرا این حرف را میگویند؟ برای خاطر اینکه می‌بینند این نظام، متکی به مردم است؛ سرّش فقط این است؛ والّا اینکه خیال کنیم که حالا در رأس نظام زید وجود دارد یا عمرو وجود دارد، اینها در مقابل عظمت حضور مردم و پشتوانه‌ی نظام، در واقع هیچ است؛ شبیه هیچ است.

امام خامنه ای 1392/03/08

...............................................................................................................................

بعد نوشت: انتخابات است و وقت جهاد سیاسی؛ به واقع که شور و هیجان مثبتی در جامعه به وجود آمده و مردم به دنبال انتخاب گزینه ی اصلح برای ریاست جمهوری هستند. در این میان نکته ای که حائز اهمیت است این است که دقت در بعضی مسائل مانند حفظ شأن رقبا از طرف طرفداران کاندیدا بسیار مهم است که اگر اینطور شد یک عمل مجاهدانه و برای رضای خدا انجام خواهد شد. در این انتخابات بر عکس دو دوره انتخابات گذشته نامزدها به هم نزدیک اند و امکان دارد من و رفیقم که تا دیروز بسیار نظراتمان به هم نزدیک بود، امروز هر کدام به یک نامزد گرایش داشته باشیم که این خیلی زیباست و نباید این قضیه باعث اختلاف و خدایی نکرده کدورت شود. امیدوارم انتخاب اصلح باعث پیشرفت چشمگیر کشور شود و حماسه ی سیاسی مورد نظر حضرت آقا رقم بخورد. ان شاالله

بعدِ بعد نوشت: رأی ما که معلومه ولی فعلأ زود می دونم اصلح رو معرفی و تبلیغ کنم..

ان شاالله هفته ی آخر جهاد سیاسی رو تکمیل می کنم..

  • سرباز ولایت

متن زیر نوشته ی بنده درباره ی مرحوم حسین مرادی است که دو سال پیش و بعد از فوت آن مرحوم نوشتم.

به نام یکتا معبود بی همتا

از اواخر سال 88 بود که می شناختمش. نامه برای پایگاه می آورد. تو ناحیه جزو سربازهای راننده بود. آشنایی ما از موقعی شروع شد که قرار شد ما برا ی تشکیل گروه جهادیمون بریم شناسایی. روز اول باهامون نیومد ولی روز دوم اومد بهم گفت کجا می خواید برید و گفتم طرفه قشلاق و سلطان باجی گفت: اتفاقأ من اونجا(قشلاق) رفیق دارم. رفقای دوران سربازیم هستند. گفتم چه خوب پس میتونی به ما هم کمک کنی. گفت آره خیلی دوست دارم باهاتون بیام.

  • سرباز ولایت

سفر به آسمان ها ...

سفری پر از عشق و شور .. سفری از خود به خود .. عزلت نشینی برای یار .. در خانه ی یار ..

چه زیبا بود گذشت لحظات ..

با زمزمه ی دعا و مناجات به خواب می رفتیم و با نوای ذکر و دعا بیدار می شدیم ..

نام و اسم زیبایت از لبها نمی افتاد و مردم مدام تو را می خواندند و از تو طلب می کردند ..

چشم های گریان و شانه های لرزان را نمی توان فراموش کرد ..

همه امید به این سه روز بسته بودند ..

چه زیبا بود سحرها با نسیم خنک در حیاط مسجدی که گنبد سبزش تو را هوایی می کرد و ذکر اللهم عجل را بر لبانت می نشاند ..

سرنوشت ما را چگونه رقم می زنی بعد از این بی قراری؟ ..

ما را جوری دیگر بخر و در این دنیا بخواه ..

ما را همیشه معتکف خود بخواه .. تو را برای خود و خود را برای تو بخواهیم ..

یا رب العالمین ..

سر از خاک غفلت که بیرون کشیدم       دوباره غم و عشق تو رو خریدم

سبک بال و مجنون دوباره شد این دل    غم و بغض و هق هق دوباره شد حاصل

صدف های اشکم برای تو بوده              که هستی  عاشق  دعای  تو  بوده

بیا و تو اینبار  بگیر دست عاشق           که  سر می گذارم  به پای  دقایق

چه شد سرنوشت مناجات آخر؟            مرا تو خریدی؟ تو ای یارو دلبر

تو هستی دلیل هوایی شدن ها             تو  بانی برای  خدایی  شدن ها

چه زیبا نشستی به این قلب زارم           چه زیبا نشستم به پای بهارم

همه غنچه های محبت شکفته               سراپای  من را غم  تو گرفته

  • سرباز ولایت

از حضرت رسول ‌ـ صلی الله علیه و آله‌ـ روایت شده است که «خدا دوست دارد بنده پرهیزکار پنهان را» و فرمود:" بهترین مردمان مؤمنی است که با مال و جان خود در راه خدا جهاد نماید و بعد از او مردی است که در بیشه­ ای از بیشه­ ها گوشه­ نشینی اختیار کند"

سلام بر ماه رجب و روزها و شب ها و لحظه های آن ... سلام بر یکتا معبود بی همتا که غفارالذنوب است و در این ماه بندگان خود را مورد رحمت فراوان قرار می دهد ... سلام بر امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام که این ماه را با مولود خود زینت بخشیده و رنگ و بوی خاصی داده است ... سلام بر بندگان خوب خدا که در ایام البیض معتکف درگاه الهی می شوند ... سلام بر سحرهای اعتکاف و مناجات هایش ... سلام بر اشک های نادمان و بندگان خدا ... سلام بر ساعت های و ثانیه های این سفر معنوی ... سلام بر غروب های دلگیر سفر ... سلام بر این جهاد با نفس ... و سلام بر مسجد زیبای جمکران و تمام حال و هوای آسمانیش ...

چه زیباست که هراز چند گاهی که محو دنیا و تعلقات آن میشویم یک بهانه درست می شود و ما را کمی جدا می کند و به خودمان می آورد .. این از فواید شیعه بودن و بچه حزب اللهی بودن ماست .. چند وقتی است که ذهنم را درگیر خود کرده که چرا آدمی هر چه سنش بیشتر می شود بعضأ توجهاتش به امور معنوی کمتر می شود البته اگر توجه نداشته باشد .. و از خدا خواسته ام که برای ما برعکس رقم بزند و روز به روز به خودش متمایل تر بشویم .. چه قشنگ است که اگر تو مومنانه بزرگ شده باشی با هر بهانه ای س رسفره ی معنویت می نشینی .. ماه رجب که میشود منتظر می شویم تا اعتکاف شود و سه روز سفری از جنس نور و پر از معنویت داشته باشیم و زنگار از دل بزداییم تا مابقی زندگی را بهتر و زیباتر طی کنیم .. بعد آن ماه شعبان و موالید آن به خصوص نیمه ی شعبان ما را بی تاب خود می کند .. ماه رمضان که دیگر جای خود .. یک ماه پر از عشق و معنویت و بندگی است که باید قدر بدانیم .. بعد ماه مبارک رمضان کم کم دلها آماده ی محرم می شود و به هر بهانه ای یاد کربلا می کند .. عرفه آید .. و بعد هم ماه پر از غم و اندوه محرم که گناه های سال ما را می شوید و اگر قابل باشیم محسنات می آورد .. خلاصه که بهانه پشت بهانه برای عاشقی داریم و در این بین بهانه های خارج از مناسبت هم جای خود را دارد مثل ضریح امام حسین .. شهدای گمنام و غیره .. و البته یکی از بهانه های قشنگ و سازنده ی ما بچه های جهادی این حرکت های جهادی است که اگر توفیق باشد در سال دوبار شرکت می کنیم و همه جور مناسبتی را در خود دارد.. اعتکاف ده روزه که هست .. دعا و مناجات و سینه زنی های آن هم رنگ و بوی محرم و رمضان را به آن می دهد .. خلاصه که بچه جهادی دنبال بهانه برای عاشقی است و این راه و رسم زندگی های ماست ..

من از عشق بارون به دریا زدم   به بارون و به آسمون دعوتیم

چه مهمونی با شکوهی شده    تو این لحظه هایی که هم صحبتیم

  • سرباز ولایت