راه و رسم زندگی جهادی

امام خامنه ای: زندگی منطبق با اهداف خلقت انسان زندگی مجاهدانه است

راه و رسم زندگی جهادی

امام خامنه ای: زندگی منطبق با اهداف خلقت انسان زندگی مجاهدانه است

سبک زندگی جهادی یکی از انواع سبک های زندگی است که بسیار می تواند به جامعه ی امروزی ما کمک کند.. یکی از مصداق های بارز این سبک زندگی که در چند سال اخیر رونق فراوانی داشته، اردوهای جهادی است

غائله ی 20 مرداد!

يكشنبه, ۲۰ مرداد ۱۳۹۲، ۰۲:۲۰ ب.ظ

شب بود و هوا خنک تر شده بود .. کولر قطار همچنان روشن بود و قدری هوا سرد شده بود .. با تذکر بعضی مسافران کولر قطار نیمه شب خاموش شد و قدری هوا گرم شد و عده ای معترض به این قضیه شدند ..

طبق معمول قطار مشهد به قم بایستی 14 ساعته به مقصد برسد و طبق ساعت حرکت بایستی ساعت 5 و 15 یا 5 و نیم به قم می رسیدیم و نماز صبح را در ایستگاه راه آهن قم می خواندیم .. ولی با تأخیرات پیش آمده و مشکلاتی که پیش آمد قطار برای نماز توقف نکرد!!!

ادامه ی داستان :

تو کوپه نشسته بودم و منتظر تا به ایستگاه قم برسیم که دیدم دوستان با توپ پر یک به یک از جلوی درب کوپه که باز بود رد شدند و دیگران را هم دعوت می کردند .. چی شده؟! می خواهیم اعتراض کنیم .. یکی با صدای بلند گفت: بیاید همه بیاید .. حدود 10 تا 12 نفر از بچه های هیئت پشت سر رئیس هیئت به طرف کوپه ی رئیس قطار به راه افتاده بودند تا اعتراضشون رو اعلام کنند .. پشت سروشون به راه افتادم تا وقایع رو دنبال کنم .. به جلوی درب کوپه رئیس قطار رسیده بودیم ..همه سرشان را به حدی که می تونستن به داخل کوپه کرده بودند و فقط صدای رئیس قطار میومد .. رئیس هیئت اول آروم گفت: چرا قطار برای نماز توقف نکرد و رئیس هم نصفه و نیمه توجیح می کرد که ما کاره ای نبودیم و مشکلی پیش آمده و از این توجیهات بنی اسرائیلی .. خلاصه بعد چند دقیقه که پراکنده همه اعتراضشون رو اعلام کردن رئیس هیئت با صدایی بلند فریاد زد آهای مردم! بدونید اینجا تو مملکت شیعه به نماز اهمیت داده نمیشه .. اینجا بود که مردم جمع شدند و نظاره می کردند .. خیلی ها تأیید می کردند و بعضی ها هم اعتراض رو بی فایده می دونستن .. خلاصه آخر با رئیس قطار اتمام حجت شد که شکایت نامه ای بعد از توقف در ایستگاه قطار تنظیم می شه تا دیگه این حرکت تکرار نشه ..

حدود ساعت 6 و نیم صبح بود که قطار وارد ایستگاه شد و مسافران پیاده شدند .. 

رئیس و اعضای هیئت زودتر از قطار پیاده شدند تا در ایستگاه به تجمع کنند و شکایت نامه ی خود را تنظیم کنند ..

من که دیرتر پیاده شده بودم هنگام وارد شدن به سالن انتظار ایستگاه با صحنه ای مواجه شدم که جمعیت جلوی اتاقک اطلاعات ایستگاه رو میشد دید که برای اعتراض جمع شده بودند .. ناراحت و عصبانی بودند و بعضأ صدایشان هم بلند می شد ..

نزدیک شدم تا باز در جریان قرار بگیرم که ناگهان درگیری و غائله در راه آهن کلید خورد ..

اعتراض و جمعیت زیاد جلوی اتاقک اطلاعات راه آهن، سرباز مستقر در آن قسمت را نگران و جوزده کرد تا او تصمیم بگیرد که یکی از افراد را دستگیر کرده و با خود به پاسگاه ایستگاه ببرد .. این تصمیم عجولانه ی این سرباز باعث شد تا آتش زیر خاکستر اعضای این هیئت که عمدتأ آدم هایی دعوایی هستند، گر بگیرد و شروعی باشد بر درگیری ها و ناسزاگویی ها و شلوغی های راه آهن در آن ساعت ..

چند بار سرباز را هل داد ولی سرباز بی خیال نمی شد و به واقع می خواست انجام وظیفه کند ولی نمی دانست با چه افرادی طرف است!  خلاصه سربازهای دیگر به کمک این سرباز اومدند و اعضای هیئت هم با این ها درگیر شدند .. یکی داد می زد و دست به یقه می شد و یکی جدا می کرد و کتک می خورد .. اوضاع و غائله ای شده بود .. کم مانده بود سرباز آنجا تیرهوایی بچکاند تا غائله جمع شود .. مردم ما هم مثل همیشه دوربین های خود را درآورده بودند و شروع کردند به فیلم برداری کردن .. صحنه ای عجیب رقم خورده بود ..

در آخر با آمدن فرمانده ی پاسگاه مستقر در راه آهن غائله ختم به خیر شد و نامه ی شکایت نامه ای از رجا تنظیم شد و به جز افراد و اعضای هیئت بسیاری از مردم و حتی روحانیون که مانند ما این کار را وظیفه ی خود می دانشتند، ماندند و آن را امضا کردند ..

......................................................................................................................

آخر نوشت: چند روزی است که ارادتم به هیئت کف العباس علیه السلام و رئیس و خادم آن بسیار بیشتر شده .. با آن که شاید در غائله ی 20 مرداد! قدری تندروی کردند ولی همین انجام وظیفه ای بود که بسیار به آن تأکید شده است .. همان امربه معروف و نهی از منکری که خیلی هایمان به راحتی از کنارش می گذریم .. به جز عده ای که با پرسیدن قبله در زمان ایستادن کوتاه قطار نماز خود را خواندند، بقیه مسافران که از زیارت امام رضا علیه السلام می آمدند به راحتی نماز خود را نخواندند و نخواستند بدانند چرا قطار برای این فریضه توقف نکرده است!!

شاید بهتر باشد که به جای پرداختن به مسائل جزئی و بعضأ بی فایده ی سیاسی و اجتماعی به مسائل دین و مذهبمان بپردازیم و ذر این مورد ذغدغه پیدا کنیم ..

طنز نوشت : من به وسیله ی این تریبون اعلام می کنم که غائله ی 20 مرداد راه آهن قم کار ما بود و نیازی به تشکیل کمیته ای برای بررسی زوایای آن نیست .. در این غائله بیت فلان آیت الله، فلان نیروی نظامی،فلان ارگان مردمی، دستگاه امنیتی و ... درگیر نبودند  این غائله را خود ما رقم زدیم تا دین خود را احیا کنیم تا از انحرافی کوچک در کشور که بی توجهی به نماز است جلوگیری کنیم .. تا به هر بهانه کمک توجهی به دین در کشور رایج نشود ..

نظرات  (۱)

 • سجاده ای که دلش آسمان می خواست...
 • نماز وقت خداست، آن را به دیگران ندهیم...

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی